Menu główne
Projekt ”Zacznij działać – włącz się społecznie!”
Projekt ”Zacznij działać – włącz się społecznie!” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020 Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Projekt ”Zacznij działać – włącz się społecznie!” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020 Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.Wartość projektu: 799 577,10 zł
Kwota dofinansowania: 759 598,24
Okres realizacji projektu: 01.04.2018 – 31.11.2018 r.
Cel Projektu: Celem głównym projektu jest większa aktywność społeczno-edukacyjna oraz zwiększona zdolność do zatrudnienia 60 osób z rodzin wykluczonych i zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, o cechach zgodnych z grupą docelową, doświadczających wielokrotnego wykluczenia z powodu więcej niż 1 z przesłanek wskazanych w opisie grupy docelowej, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami i korzystającymi z PO PŻ osiągnięta poprzez udział wskazanej grupy w projekcie i otrzymanie kompleksowego wsparcia w zakresie integracji społeczno-edukacyjnej oraz aktywizacji społeczno-zawodowej.
Kto może zostać uczestnikiem projektu
Uczestnikami projektu mogą być osoby spełniające kryteria:
1. Osoby z rodzin wykluczonych i zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym ;
2. Osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia z powodu więcej niż 1 przesłanki (przesłanki z ar. 7 ustawy z dnia ustawy z dnia 12 marca 3=2004 r.;
3. Osoby z niepełnosprawnością
4. Osoby bezrobotne zakwalifikowane do III profilu pomocy, zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
5. Osoby korzystające z PO PŻ;
6. Osoby zamieszkałe na terenie województwa mazowieckiego na obszarach poniżej progu defaworyzacji określonego w Mazowieckim barometrze ubóstwa i wykluczenia społecznego.
Działania, które będą realizowane w projekcie:
W ramach projektu „Zacznij działać – włącz się społecznie!” udzielane zostanie wsparcie w ramach
niniejszych zadań:
Zadanie 1 – Diagnoza indywidualnych potrzeb i potencjałów Uczestników w celu przygotowania i realizacji wsparcia w oparciu o ścieżkę reintegracji wraz z opracowaniem Indywidualnej Ścieżki Reintegracji – indywidualne spotkania z doradcą zawodowym mające na celu zapewnienie zindywidualizowanego i kompleksowego wsparcia w integracji społeczno-edukacyjnej oraz aktywacja
społeczno-zawodowa dla 60 osób (3h/os.).
Zadanie 2 - Poradnictwo zawodowe dla osób bezrobotnych zakwalifikowanych do III profilu pomocy oraz biernych zawodowo – indywidualne spotkania przewidziane dla 32 osób (w tym 22 K) (6h/UP), podczas których zostanie przeprowadzona rozmowa doradcza
Zadanie 3 – Poradnictwo psychologiczne – Indywidualne sesje z psychologiem dla 60 osób (średnio 6h/UP), podczas których podjęte zostaną działania mające na celu m.in. pomoc w przełamywaniu barier mentalnych, motywowanie do zmiany sytuacji zawodowo – osobistej oraz zapobieganie ponownemu wejściu w san wykluczenia.
Zadanie 4 – Poradnictwo prawno-obywatelskie – Grupowe spotkania z prawnikiem dla 60 osób (średnio 6h/gr.). Celem zadania jest pomoc w kwestiach rozwiązywania problemów prawnych, podwyższenie świadomości prawnej, a tym samym powrót do aktywności społecznej.
Zadanie 5 – Trening umiejętności społecznych – Wsparcie przewidziane dla 60 osób (8h/gr.) w formie zajęć grupowych. Celem zadania jest nabycie umiejętności przełamywania barier związanych z kontaktami z innymi osobami w tym z OzN, a także integracja i kształtowanie naturalnych relacji interpersonalnych w szczególności z OzN oraz wzmocnienie pewności siebie w kontaktach społecznych.
Zadanie 6 – Pośrednictwo pracy dla osób bezrobotnych zakwalifikowanych do III profilu pomocy oraz biernych zawodowo – Wsparcie o charakterze spotkań indywidualnych dla 32 osób (12h/UP). Zakres: pozyskiwanie ofert pracy, dostosowanie ofert pracy do kwalifikacji opracowanego IŚR, lokalnego i regionalnego rynku pracy, inicjowanie spotkań z lokalnymi pracodawcami, monitoring rynku pracy.
Zadanie 7 – Szkolenia umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych dla 60 UP – Szkolenia zostaną przeprowadzone dla 5 grup po 12 osób ( śr. 80h/gr, 10 spotkań po 8h/gr., średnio 3x/tydz.) i będą zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem UP oraz zostaną wybrane na podstawie aktualnych zawodów wskazanych jako deficytowe w podregionie płockim.
Zadanie 8 – Staże zawodowe dla osób bezrobotnych zakwalifikowanych do III profilu pomocy oraz biernych zawodowo (tj dla 32 osób). Staż będzie płatny w wys.997,40 zł. UP zapewnione zostanie ubezpieczenie NNW, badania lekarskie niezbędne do wykonywania stażu.
Uczestnicy projektu będą mieli zapewnione bezpłatne materiały szkoleniowe oraz wykwalifikowaną kadrę wykładowców i ekspertów.
Uczestnikom projektu przysługuje również zwrot kosztów dojazdu na zajęcia na warunkach określonych w REGULAMINIE REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE.
Projekt realizowany będzie zgodnie z zasadą równości szans.
Szybki kontakt
Godziny otwarcia
Pn: 8.00 - 18.00
Wt: 8.00 - 16.00
Śr: Dzień pracy wewnętrzenej
Cz: 8.00 - 16.00
Pt: 8.00 - 16.00
Wt: 8.00 - 16.00
Śr: Dzień pracy wewnętrzenej
Cz: 8.00 - 16.00
Pt: 8.00 - 16.00